День міста Дніпро

Святкування Дня міста Дніпро проводиться з 70-х років XX століття, а в 2001 році був прийнятий Статут міста, яким затверджена офіційна дата проведення цього Дня – друга неділя вересня. У цей день проводяться різні святкові заходи по всьому місту. Програма включає досить різноманітні і завжди захоплюючі заходи, не менш, а навіть більш яскраві, ніж на День металурга.Парк ім. Шевченко стане місцем, де пройдуть сімейні естафети, ярмарки, лекції та багато іншого. Заводська Набережна презентує шоу для автолюбителів. Січеславська Набережна запрошує на сімейний пікнік, фестиваль пісочної анімації біля ресторану «Горець», фотовиставку та фестиваль їжі. Надвечір між мостом та Фестивальним причалом почнеться видовищне авіашоу за участю парашутистів. Святкування Дня міста Дніпро завершиться вогняним шоу та феєрверками. З повним списком святкових заходів завжди можна ознайомитися на офіційному міському порталі.Місце на березі Дніпра, де знаходиться нинішнє місто Дніпро, з давніх-давен було досить сприятливим для проживання.На території міста і найближчих околиць археологами були відкриті стоянки людини епохи кам’яного віку (40-16 тис. років. до н. е.), неолітичних мисливців, кочівників: кіммерійців, скіфів, сарматів (II тис. до н.е. – початку I тис. н.е.). Вже з тих незапам’ятних часів існував зв’язок по Дніпру і Чорному морю зі Східним Середземномор `ям. Офіційно місто було засновано під час візиту Катерини Другої, яка заклала перший камінь у будівництво Преображенського собору 9 травня 1787 року. Колишній Катеринослав на Кільчені був залишений в ранзі центру повіту і незабаром «переведений» на місце сучасного Новомосковська, на той час – село Новоселиця.У 1796 році Катеринослав за указом нового імператора Павла було перейменовано на Новоросійськ.В 1802 році імператор Олександр I повернув місту стару назву – Катеринослав.У 1918-1919 роках місто мало офіційну назву Січеслав. У липні 1926 було перейменоване на Дніпропетровськ – завдяки розташуванню на річці Дніпро та на честь одного з діячів комуністичного руху Григорія Петровського, який починав трудову та революційну діяльність у Дніпропетровську. Наприкінці 1920 – 1930-х рр.. Дніпропетровськ перетворився на основну базу металургійної промисловості Півдня СРСР.У травні 2016 згідно виконання закону про декомунізацію, місто змінило назву на Дніпро.У 2018 Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВРУ підтримав пропозицію перейменування Дніпропетровської області в Січеславську. В 2022 році День міста Дніпро припадає на 11 вересня.

Учні нашої школи приєднались до міського флешмобу до Дня Міста #МІСТОМОГОСЕРЦЯ