День Землі та День Довкілля в Україні

Международная научно-практическая конференция «Экология, охрана ...

До екологічних свят в квітні 2020 року  пропонуємо дистанційно провести ряд заходів з учнівською молоддю до Дня Землі та Дня Довкілля в Україні.

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98. В 2020 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 18 квітня.

Відзначення Всесвітнього Дня Землі було затверджено й офіційно обрано в 1971 році. Символізм полягає в тому, що саме в день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, вона переходить на новий виток розвитку. Пробуджується і оновлюється природа. До того ж, цей день як жоден інший підходить для усвідомлення того, що наша планета – це спільний дім, в якому ми всі живемо в співзалежності один з одним, і про який ми зобов'язані дбати.

У зверненні ООН говориться: «День Землі – це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного будинку, відчути нашу спільність і взаємну залежність один від одного».

День Землі та День Довкілля — це заклик до дії в ім’я збереження миру і життя на Землі, збереження Людини і Культури.

Мета заходів:

- збагачувати знання дітей про планету Земля;

- розвивати уявлення про процеси життєдіяльності, яким сприяє природа планети Земля;

- виховувати любов до рідної землі та її мешканців;

- інтегрувати зміст навчальних предметів;

- активізувати творчий потенціал молоді, сприяти розвитку юнацької творчості;

- виявляти та підтримувати талановиту молодь міста.

Для поширення екологічних знань під час карантину серед учнів, батьків пропонуємо:

1. звернути увагу на історію виникнення й традиції святкування Дня Землі в різних країнах світу та Дня Довкілля в Україні;

2. ознайомитися зі станом сучасного навколишнього природного середовища;

3. дистанційно приймати участь у конкурсах плакатів, малюнків, Інтернет – проектів, лепбуків на природоохоронну тему;

4. створити відеофільми, відеоколажі, фотоколажі до Дня Землі та Дня Довкілля в Україні.

Також з нагоди відзначення Всесвітнього Дня Землі та Дня Довкілля пропонуємо дистанційно прийняти участь у міському конкурсі відеороликів «Від екології природи до екології душі». Конкурсні роботи мають відповідати заявленій тематиці конкурсу і висвітлювати миротворчу та гуманістичну спрямованість, спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля тощо. Формат відеоролика – вільний, тривалість ролика – до 5 хвилин, формат файлу – AVI або MP4, стиснення – «без стиснення». Обов'язкове використання власних фото- та відеоматеріалів.

14.04.2020 | Aдмин

Вернуться назад