СТРАШНА СИЛА НЕДОСИПАННЯ.

Як шкодащо третина нашого життя повинна йти на це дурнемарне і настільки набридливо-необхідне заняття! Чому б не скоротити життя відразу на третину абоможе бутикраще спробувати виграти втрачаємий часТомас Едісон,винахідник електричної лампочкияка може перетворити нашу добу в один безперервний деньстверджувавщо більшість людейсплять в два рази більшеніж це необхідно. Зайвий сон шкодить їхньому здоров'ю і знижує продуктивність.

Медики кажутьщо сучасним людям категорично не вистачає снуЧим вище ритм життятим частіше люди жертвують дорогоцінними годинами нічного відпочинку на що-небудь, з їх точки зору,набагато більш кориснеНормальна тривалість сну здорової людини - не смійтеся- Повинна складати приблизно 9 годин.

До речіякщо порівнювати з іншими істотами - а людина повна бажання обігнати всіх у своєму екстремізмі- це дуже середній результатНаші друзі копитні сплять лише 3 годиниале ви ж не хочетестати подібними віслюкуякий ще 8 години занурений в напівдрімотуліниво пережовуючи свою рослинну їжуТакі корисні в господарстві різних народів тваринияк слон і коровасплять по 4 години. Собакасвиня і морська свинка близькі до людини - їх відпочинок також становить 8-9 годин. Їжаки і бобри сплять вже довше нас - 10-11 годин; тушканчикибурундукибілки і наші улюблені ледачі кішкивіддаються нічогонеробленню зі знанням справи - ​​по 15 годин на добуПри порівнянні з опосумом і кажаном ми можемо просто пишатися собою - вони витрачають на сон 20 годин з усіх 24.

Раз сон - життєва необхідність, значитьє щось страшнечим загрожує відсутність снуБільшості людей воно здається нешкідливимводночас нещасні білі щурияким не давали спативмирали всього за 10 днів. Що ж стосується людейто серед нас чимало добровільних експериментаторів над частиною безперервного неспання і з'ясування на власному досвіді симптомів цієї загадкової хворобиПітер Тріппв 1959 році провів 8-обовий  радіомарафон без снутрохи пізніше Ренді Гарднер не спав вже 11 діббули й інші ентузіастиУ людей,що не сплять, порушується розумова діяльність, вони не можутьсконцентрувати увагу на самих простих речах (наприклад, не можуть розставити букви в алфавітному порядку)Плюс починаються галюцинаціїрізко падає зорова здатністьМоже з'явитися відчуттятугої пов'язки на голові. На  четвертий день додаються  параноянавіть шизофреніядо жаху гіпертрофоване сприйняття дійсностірізке погіршення рухової здібності.

Словомякщо ви бажаєте опинитися наяву у своєму нічному кошмарі і пережити масу чарівних вражень божевільної людинито спробуйте НЕ спати днівскажімоп'ять (якщо сил вистачить).

Якщо після цього бажання експериментувати у вас не убуде, врахуйтещо є навіть така форма тортури - не давати людям спатиЖертвам буває аж ніяк не солодко. Набагато простіше не їсти і навіть не пити.

Як завжди, і в області сну є нещасніщо стали жертвами аномалійВідомі випадкиколи люди не можуть спати - і це не просте безсоння- протягом довгих років. Найвідоміший випадок - ЯківжительМінська. Він не спить уже 17 років. Причина - побутова драма. Ревнива дружина отруїла чоловікаі він пережив клінічну смерть і тиждень коматозного стануПісля цього Яків почав по-новому сприйматисвіт, людей, навіть себе: своє власне тіло стало для нього чужимПричому з часом відсутність сну перестала сприйматися як фізичне стражданняОрганізм як би законсервувався.

Найбільш незвичайний спосіб спати був у Леонардо да ВінчіВін ділив час сну на короткі періоди і спав по 15-25 хвилин кожні чотири години - в сумі це становило дві з половиною години сну на добу (це нагадуєповедінку індійського дельфінащо не спить безперервноа дрімає по 4-60 секунд час від часущо в сумі складає до семи годин на добу). Втім, є дані, що Леонардо в пізні роки дуже любив поспати.

Наполеонхваливсящо спить по 4 години на добу, але часто бував втомленим і соннимЄ думкащо причиною багатьох його помилок було якраз постійне недосипання

Порушення в галузі сну позначалися не тільки на НаполеоніЄ теоріяза якою людські помилки, що трапляються через неуважністьвикликані недосипаннямПриміромсеред причин аварії на ЧорнобильськійАЕС - чергування змінробота в додатковий частривалі нічні чергування. Операторищо страждали від сильного недосипанняне потурбувалися вчасно перевірити систему аварійного захисту.

Сон (подобається нам це чи ні- життєва необхідність. Він має чарівну властивість продовжувати життязбільшувати працездатністьлікувати від хвороб. Економія часу за рахунок сну ніколи не окупиться. Так що не бійтеся спати багато - і на втіху! Спокійної ночі!

CAT19

12.12.2017